Az iskolakezdés óriási kihívást jelent egy 6-7 éves kisgyereknek. Nem mindegy, hogy az iskolapadba beülve könnyen veszi az akadályokat vagy már az elején kudarcok érik.
Az iskolaelőkészítő foglalkozásokon a sikeres iskolai tanuláshoz szükséges részképességek, készségek fejlesztése történik. Első lépésként minden gyermekkel képességfelmérést végzek, hogy lássam melyek azok a területek, amelyek esetlegesen gyengébben működnek, erősítésre, fejlesztésre szorulnak és ez alapján állítom össze az egyénre szabott fejlesztési tervet.
A legfontosabbak részképességek, melyek a sikeres iskolai tanuláshoz elengedhetetlenek az alábbiak:
1.Tájékozódási képességek (testséma, síkbeli, térbeli, időbeli tájékozódás)
2. Jobb-bal oldal megkülönböztetése
3. Vizuomotoros koordináció (látás és mozgás összerendezése)
4. Finommotorika és grafomotorika (a kéz, az ujjak mozgékonysága, együttműködése)
5. Vizuális észlelés (alakállandóság, alak-háttér megkülönböztetés, rész-egész viszony, látáshoz kötött megkülönböztetés- azonosítás, sorrendiség)
6. Auditív észlelés (hallási figyelem, zajok, hangok megkülönböztetése)
7. Mennyiség állandóság
8. Emlékezet (vizuális - azaz látáshoz kapcsolódó, auditív - azaz halláshoz kapcsolódó, verbális - azaz beszédhez kapcsolódó, valamint mozgásos)
9. Probléma megoldó gondolkodás
10. Kommunikáció
Ha ezek a területek megfelelően működnek, akkor az iskolában nem okoz majd a kicsinek erőfeszítést a jó teljesítmény, sikerélménye lesz, szeretni fogja a tanulást. Mint minden más területen, itt is nagyon fontos a prevenció! Ha időben gondoskodik gyermeke fejlettségéről, elkerülhetik a tanulással való küzdelmet!
A foglalkozások igénybevételéhez időpont egyeztetés szükséges!